Satış Sorumlusu1. ÜNVAN:

Satış Sorumlusu– Satış &Pazarlama Müdürü’ne bağlı çalışacak


2. TEMEL GÖREVİ:

2.1. Sorumluluğundaki ürün/müşteri grubundan elde edilecek satış, kar ve müşteri memnuniyeti hedeflerini gerçekleştirmek
2.2. Yeni geliştirilen ve/veya tanımlı ürünlerin / hizmetlerin mevcut ve yeni müşterilere satışını gerçekleştirmek
2.3. Mevcut müşteri portföyünü genişletmek için yeni müşteriler aramak ve şirkete kazandırmak.

3. GÖREV, YETKİ VE SORUMLULUKLAR:

3.1. ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi gereklerine uygun çalışmak
3.2. Yeni müşteri kazanmak amacıyla şirket portföyünde olmayan müşterilere ziyaretler yapmak ve sonuçlarını Satış Müdürüne yazılı raporlamak.
3.3. Mevcut hizmetlerle ilgili satış ve kar hedeflerinin gerçekleştirilmesi amacıyla müşteri ihtiyaçları doğrultusunda teklif hazırlamak ve üst amir onaya sunmak.
3.4. Müşteri riskinin minimum seviyede tutulması ve tahsilatın zamanında yapılmasını güvence altına almak amacıyla müşteri portföyü ile ilgili mali ve hukuki gruplarca risk belirlenebilmesi için gelen istihbarat bilgilerini Satış Müdürüne SAP/Firma listesi/Notlar” kısmı üzerinden raporlamak.
3.5. Müşteri memnuniyetini arttırmak amacıyla şikayetleri ele almak ve çözümlenmesi için ilgili önerilerini yöneticilerine iletmek.
3.6. Faaliyeti ile ilgili olarak oluşan kayıtların SAP programına düzenli girişini yapmak.
3.7. Satış hedeflerinin gerçekleştirilmesi için görev tanımının dışında kendisine ilave olarak verilen görevleri/aksiyonları gerçekleştirmek.
3.8. Satış Sorumluluğu görevlerinin gerçekleştirilmesi sırasında oluşan Çevre Boyutlarının (Atıklar) yönetim sistemi içerisinde tanımlandığı şekilde yönetimini sağlamak ve işletme içi alınmış güvenlik kurallarına riayet etmek/ettirmek.
3.9. İş sağlığı ve güvenliği talimat ve eğitimlerine, risk değerlendirme sonuçlarına, acil durum planlarına, güvenlik ve sağlık işaretlerine ve uygulamalarına uymak.
3.10. Satış Sorumluluğu görevlerinin gerçekleştirilmesi sırasında kullanılmak üzere tanımlanmış ve kendisine zimmeti yapılmış Kişisel Koruyucu Donanımları kullanmak/kullanılmasını sağlamak.
3.11. Eski veya koruyucu özelliğini yitirmiş Kişisel Koruyucu Donanımların kullanımını engellemek ve yenisi ile değiştirilmesini sağlamak.


4. ASGARİ NİTELİKLER:4.1. Yüksek Okul veya Üniversite mezunu,
4.2. Benzer bir pozisyonda en az 3 yıl deneyimli (tercihen Isıtma ve Soğutma Sistemleri sektöründe),
4.3. MS Office ve SAP programlarını kullanabilen,
4.4. Planlama, uygulama, istatistik ve raporlama yeteneklerine sahip,
4.5. Sorumluluk sahibi, iletişim becerileri kuvvetli, gelişime ve değişime açık, ekip çalışmasına yatkın,
4.6. Muhasebe, Satış Sonrası Destek Departmanları ile koordineli çalışabilecek,
4.7. İşini takip eden, sonuç odaklı, esnek ve yoğun iş temposunda çalışabilecek,
4.8. Okuma yazma konularında iyi derecede İngilizce bilgisi
4.9. Askerlik hizmetini tamamlamış (erkek adaylar için),

Başvuru Formunu Doldur

İLETİŞİME GEÇİN

Sizlere daha kaliteli bir hizmet sunabilmek için teşekkür, eleştiri yakınma ve önerilerinizi bizimle paylaşın.Her bir başvurunuz titizlikle incelenerek, sizlere daha iyi hizmet sunmak için sürdürdüğümüz çalışmalarda bizlere ışık tutacaktır.