Ferroli Türkiye
Ferroli Türkiye
Ferroli Türkiye
Merhaba,

1955 yılında Mr. Dante Ferroli tarafından İtalya'nın Verona şehrinde kurulan Ferroli Grubu, bugün 55 yılı aşkın tecrübesi ile Avrupa'da ısıtma ve iklimlendirme sektörünün liderlerinden biri konumuna gelmiş bulunmaktadır.

Endüstriyel ürünlerden ev kullanımına yönelik ürünlere, ısıtma ve havalandırmadan hidromasaja kadar geniş bir yelpazede üretim yapan Ferroli Grubu, İtalya'daki fabrikalarının yanı sıra Fransa, İspanya, Almanya, Polonya ve Çin'de geniş çaplı üretim tesislerine sahiptir. Grubun halihazırda farklı ülkelerde yer alan 12 adet üretim ve 19 adet satış firması bulunmakta ve tüm dünyaya ihracat yapmaktadır.

Yaratıcılık, kalite ve rekabet kabiliyeti Ferroli'nin dünya pazarında yönlendirici bir güç olarak kalmasını sağlamaktadır. Ferroli grup odaklı, esnek, etkin organizasyonel ve üretim yatırımlarıyla liderliğini korumakta ve genişleme politikasını güçlendirmektedir. Aktif olduğu pazarların sürekli ve dikkatli takibinin yanı sıra ürün ve sistemlerin sürekli geliştirilmesi Ferroli Grup'un artan başarısını garantilemektedir. Sürekli Ar-Ge yatırımı gerçekleştirerek dünya patentli ürünlere sahip nadir şirketlerden biri olma özelliğini korumaktadır. Tam otomasyona sahip üretim süreçleri sayesinde sürekli en yüksek kaliteyi standardize edilmektedir.

Ferroli Türkiye olarak, Ferroli’nin Düzce tesislerinde üretilen radyatör ve havlu kurutucu ile bu ürünler haricinde tamamı İtalya’da üretilen diğer ürün gruplarımız, 200’ü yetkili satıcı olmak üzere toplam 520 satış noktasından oluşan güçlü ve geniş dağıtım kanalımız vasıtasıyla tüketicilere ulaştırılmaktadır. Buna ilaveten 200 teknik servisimiz ile satış sonrası hizmeti vermekteyiz.

Grubumuzun en hızlı ivmeyle büyüyen firması olarak hedefimiz, Türk tüketicisinin hakkı olduğunu düşündüğümüz Avrupa Standartlarında kaliteli ürünlerimizle buluşmasını sağlamak, yetkili satıcı, yetkili servis ve son tüketicimizin koşulsuz memnuniyetini sağlamak, pazarımızda güçlü, etkin ve yaygın bir ağ içersinde hizmet vermektir.

Bunlara ilave olarak büyüyen ve gelişen pazarımızda son yılların sektörde en fazla yıldızı parlayan firması olarak Ferroli, Türkiye’de yatırımcı olma yolunda adım atmış, 2006 yılının Eylül ayında Düzce’de temelleri atılmış olan fabrikamız 2008 yılının başı itibariyle üretime geçmiştir.Ülkemize yapılan bu yatırım ve sağlanan istihdamın değeri düşünülürse; Ferroli ailesinin fertleri olarak büyük onur ve gurur duyduğumuzu belirtmek isterim.

Saygılarımla,
Çetin Çakmakçı

Türkiye'de Ferroli kalitesi

Türkiye pazarına 1989 yılında giren Ferroli A.Ş., yüzde yüz müşteri memnuniyetini hedefleyen hizmet anlayışı ve fiyatlarıyla "Ferroli Kalitesi"ni yarattı.


1989 yılında Türkiye pazarına giriş yapan Ferroli A.Ş., ısıtma ve klima sektöründe hatırı sayılır bir kurum olarak saygınlık kazandı. Hermetik ve bacalı modellerinin yanı sıra yeni bir teknoloji ile üretilen yoğuşmalı kombileri; güleryüzlü ve tecrübeli satış organizasyonu; yetkili satıcı ağı; 24 saat içinde servis garantili teknik servis hizmeti veren kaliteli-yaygın-güvenilir yetkili servisleri; çok düşük arıza oranı; yüzde 100 müşteri memnuniyetini hedefleyen fiyatları ve hizmet anlayışıyla "Ferroli Kalitesi"ni yarattı.

Merkezi İstanbul'da bulunan Ferroli A.Ş.'nin İstanbul, Ankara, Konya, İzmir ve Kayseri'de bölge müdürlükleri bulunuyor. Dünya standartlarında üretilen Ferroli ürünleri, Ferroli Türkiye'nin güleryüzlü ve tecrübeli satış organizasyonu ve yetkili satıcı ağı sayesinde tüketici ile buluşuyor. Yetkili satıcıları genellikle taahhütçü firmalardan oluşan Ferroli, aynı zamanda toplu konut ve endüstriyel satışlar da gerçekleştiriyor. Gittikçe artan tüketim bilinci, tüketicinin artan araştırma ve öğrenme ihtiyacı, firmaları özellikle teknolojik ürünler açısından daha eğitici olmaya yöneltiyor. Firmalar buna öncelikle kendi personelleri ile başlıyor, bunu yetkili satıcıları, teknik servisleri ve hatta doğrudan tüketicinin kendisini eğiterek sürdürüyor. Yurt çapında 200’ü yetkili satıcı olmak üzere toplam 520 satış noktası ve toplam 200 teknik servis ile hizmet veren Ferroli A.Ş. satıcı ve servislerini her yıl artarak devam eden eğitim çalışmaları ile montaj ve teknik unsurlar haricinde, davranış, satış, kalite, yönetim ve enerji verimliliği hususlarında da bilgilendirmeye devam ediyor.

Ferroli Türkiye’nin satışlarında %82’lik bir payla ısıtma grubu ürünler başı çekerken soğutma grubu ürünler %5, diğer ürünler ise %13’luk bir pay almaktadır. Isıtma ve klima sektöründe sadece ürün satışının yapılması yeterli değil. Satış sonrası hizmetin zamanında, doğru ve tam olarak yetkili ve ehliyetli kimseler tarafından sağlanması da gerekiyor. Zaman zaman ürün kalitesinin dahi önüne geçen bir özellik olan satış sonrası hizmetler Ferroli'de titizlikle uygulanıyor.